10. septembra došlo je do promene nastavničkog kadra. Nekih 25 novopečeno diplomiranih „đak(nast)a(v)nika” je uskočilo za zamenu umornim i smorenimkolegama.
Na ovaj dan učenici-nastavnici su stajali iza nastavničkih klupa. Menjanje uloga je trajalo cele nedelje u zavisnosti ko kad je dobio termin za izvođenje nastave.
Zamena se odvijala na sledećim časovima i sa sledećim učenicima:
Srpski jezik (Galetin Dunja) – Ksenija Mesaroš 8.3
Srpski jezik (Galetin Dunja) – Agneš Horvat 8.2
Srpski jezik (Galetin Dunja) – Arnold Deak i Kristian Balint 7.2
Srpski jezik (Sekulić Nikola) – Katarina Gombošev iTomislav Gagić 5.1
Mađarski jezik (Boglarka Ferenc) – Šara Kormanjoš 8.3
Mađarski jezik (Boglarka Ferenc) – Flora Gajdoš 6.2
Engleski jezik (Dragana Torma) – Vanja Gombošev i Dejan Gan 7.1
Muzička kultura (Andrea Karolji) – Anet Sabo Batanč i Kata Pergel 6.2
Hemija(Andrea Sabo) – Andraš Sirak 7.1
Hemija(Andrea Sabo) – Jenifer Major i Emeše Kovač 7.2
Hemija(Andrea Sabo) – Đenđi Peter i Eva Balaša 7.3
Hemija(Andrea Sabo) – Zdravka Bortot 8.1
Hemija(Andrea Sabo) – Ričard Harci 8.2
Hemija(Andrea Sabo) – Ksenija Mesaroš i Akoš Hegediš 8.3
Fizika (Junger Rozalija) – Gombošev Isidora 8.1
Fizika (Junger Rozalija) – Ksenija Mesaroš 8.3
Geografija (Kornelija Jenei Guba) – Izabela Harci i Elizabet Šterbik 7.2
Istorija (Katalin Forgač) – Jožef Varga 6.2
Matematika (Katalin Molnar) –Bence Mate Ferčik i Aron Vadnai 6.2
Matematika (Katalin Molnar) – Viktorija Varga Viktória i Dadiv Molnar Dávid 6.3
Matematika (Atila Arpaš) – Lila Pinter i Kornelija Balaša 7.2
Matematika (Atila Arpaš) – Fani Kovač i Anet Feješ 7.3
Matematika (Atila Balaša) – Marina Dudić i Srđan Milenković 5.1
Matematika (Atila Balaša) – Ksenija Mesaroš 8.3
Novopečenici nastavnici i nastavnice su se vredno pripremali za ovu priliku. Bilo je i onih koji su još početkom septembra obezbedili sebi ovu ulogu vrednu poštovanja. Izvodili su se razni oblici nastave. Bilo je onih koji su obrađivali novo gradivo, neki su ponavljali, drugi vežbali na šaljiv način, čak je bilo i onih koji su držali čas odgovaranja. Bilo je interesantno gledati ih kako pokušavaju da se snađu u novonastaloj ulozi koja i nije tako laka kao što se misli. Osetili su na svojoj koži da uopšte nije jednostavan zadatak u isto vreme i objašnjavati i posmatrati i slušati i upisati čas i ne dopustiti da neki učenici prave nered i galame. U svakom slučaju dobro su se osećali što se vidi na slikama i iz prepričavanja iskustava. Neki novopečeni nastavnici su se baš uživeli u svoje nove uloge, pa zaboravili i na drugove, drugarice, poznanike i samo su se nastavnički ophodili prema njima. Ponegde je došlo do manjih ispravki od strane starijih đaka u školskim klupama. Bilo je časova gde su ozbiljno shvatili posao i radilo se dok su neki časovi protekli u zabavnom duhu. I pravi nastavnici su shvatili časove na dva različita načina. Bilo je onih koji su malo nostalgirali i vratili se u doba kada su oni bili đaci. Sa druge strane neki su se mangupirali da novi nastavnici vide kako je to kada oni to rade. Pored uloga nastavnika zamenike su dobili i spremačice, kuvarica pa i čika majstor.
Sve u svemu, časovi su odlično prošli. To osigurava i činjenica da su skoro svi predmeti bili zastupljeni. Samo neki su izostali ali sigurno će i oni biti na listi sledeće godine kada ponovo bude menjanje uloga nastavnika-učenika.