U ponedelјak, 27. maja 2019. godine, u fiskulturnoj sali škole i u školskom dvorištu, održane su tradicionalne oproštajne utakmice učenica i učenika sedmog i osmog razreda.
U poslednjih nekoliko godina, u okviru ispraćaja osmaka, organizuju se sportski susreti u kojima učenice i učenici sedmog razreda „izazivaju“ svoje starije kolege na sportski megdan. To su u stvari, oproštajne utakmice.
Devojčice su se nadmetale u odbojci, a dečaci u malom fudbalu.
Ove školske godine imali smo tri osma i tri sedma razreda. Uz dogovor i razumevanje direktora, pedagoga, psihologa, nastavnika i učenika, kao i prethodnih godina, nije bilo nikakvih problema oko organizacije i realizacije utakmica.
Nastavnici fizičkog vaspitanja Karolј Božović i Maćaš Marjan odmah su odredili termine da se ne bi previše remetio redovan tok nastave i da učenici učesnici ne bi previše izostajali sa redovnih časova. Mečevi su realizovani isklјučivo na časovima fizičkog vaspitanja.
Devojčice su se takmičile u fiskulturnoj sali, a dečaci u školskom dvorištu.
Prva utakmica 8.1 i 7.1 odelјenja održana je na 2. času, druga utakmica 8.2 i 7.2 odelјenja na 5. času, i poslednja, između 8.3 i 7.3 odelјenja na 6. času.
Slede i rezultati:
Odbojka – devojčice:
- 8.1 je izgubio od ekipe 7.1 rezultatom 2:1 u setovima (25:7, 22:25, 11:15);
- 8.2 je pobedio ekipu 7.2 rezultatom 2:0 u setovima (25:17, 25:13);
- 8.3 je pobedio ekipu 7.3 rezultatom 2:0 u setovima (25:20, 25:14).
Kao što vidimo, samo je ekipa devojčica 7.1 odelјenja i dečaka 7.3 odelјenja pobedila i „spasila čast“ sedmog razreda.
Mali fudbal – dečaci:
- 8.1 je pobedio ekipu 7.1 rezultatom 9:1;
- 8.2 je pobedio ekipu 7.2 rezultatom 9:1;
- 7.3 je pobedio ekipu 8.3 rezultatom 3:1.
Čestitamo svima na fer i korektnoj igri koje su prošle bez rasprava i incidenata u veseloj i drugarskoj atmosferi.
Za fotografije sa delova utakmica odbojke, košarke i malog fudbala pobrinuo se nastavnik Karolј Božović.